Svečias
Titulinis Duomenys Duomenys Asocijuoti ištekliai ICPSR
Duomenų valdymas
ICPSR
 ICPSR

Tarpuniversitetinio politinių ir socialinių tyrimų konsorciumas (Inter-University Consortium for Political and Social Research) (ICPSR) –  didžiausias pasaulyje duomenų archyvas, kuris suteikia prieigą prie daugiau nei 500 000 tyrimų bylų iš įvairių mokslo sričių: politologijos, ekonomikos, sociologijos, edukologijos, kriminalistikos, psichologijos, istorijos ir kitų disciplinų. šiame archyve vartotojas gali rasti daugiau nei 80 su Lietuva susijusių duomenų rinkinių.

ICPSR jungia daugiau kaip 300 šiaurės Amerikos universitetų ir kolegijų. šio konsorciumo kolektyviniais nariais yra daugiau nei 700 Europos, Azijos, Lotynų Amerikos ir Okeanijos tyrimų ir studijų institucijų. Nuo 2008 m. pavasario į konsorciumą įsijungė Lietuvos nacionalinei narystei priklausančios pirmosios trys mokslo ir studijų institucijos – Kauno technologijos universitetas, Vilniaus universitetas ir Socialinių tyrimų centras. Nuo 2009 m. rudens Lietuvos nacionalinei narystei priklauso jau septynios valstybinės Lietuvos mokslo ir studijų institucijos: Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Klaipėdos universitetas, Šiaulių universitetas ir Lietuvos socialinių tyrimų centras. Lietuvos nacionalinė narystė leidžia šių institucijų studentams, mokslininkams ir tyrėjams nemokamai naudotis ICPSR ištekliais.

Naujų vartotojų registracija atliekamaICPSR MyData puslapyje iš kompiuterių tinklo darbo vietų, esančių visuose septynių Lietuvos mokslo ir studijų institucijų padaliniuose. Užsiregistravus bei patvirtinus registraciją, kiekvienas vartotojas gali atsisiųsti ICPSR tyrimų duomenis 6 mėnesius iš eilės iš bet kurios kompiuterinės darbo vietos (pavyzdžiui, namų). Po to registraciją reikia atnaujinti iš mokslo ir studijų institucijose esančių kompiuterių tinklo darbo vietų.

RemiantisICPSR narystės politika, kiekviena Lietuvos nacionalinei narystei priklausanti institucija narė turi savo oficialiuosius atstovus – KTU, VDU, VU, MRU, KU, ŠU, LSTC, – atsakingus už komunikaciją su ICPSR, informacijos skleidimą institucijos nariams apie ICPSR duomenis, jų analizės galimybes ir kt.

Kviečiame visus, Lietuvos nacionalinei narystei priklausančių institucijų studentus, mokslininkus ir tyrėjus, naudotis nemokama prieiga prie kokybiškų tarptautinių duomenų, o iškilus klausimams, kreiptis į oficialiuosius ICPSR atstovus savosiose organizacijose.

NAUJIEMS VARTOTOJAMS
NAUJIENOS
Naujienlaiškis

Nr.1  2009 07-11
Nr.2  2009 12-2010 02
Nr.3  2010 03-05
Nr.4  2010 06-08
Nr.5  2010 09-11
Nr.6  2010 12-2011 02
Nr.7 2011 03-05
Nr.8 2011 06-08
 
© KTU Politikos ir viešojo administravimo institutas
Atnaujinta 2020-02-17