Svečias
Titulinis Mokymai Mokymų medžiaga Mokymų kursai Kompiuterinis pasirengimas
Nauji mokymai
Ankstesni mokymai
Mokomieji duomenys
E. mokymai
KOMPIUTERINIS PASIRENGIMAS DUOMENŲ ARCHYVO VARTOJIMUI
KOMPIUTERINIS PASIRENGIMAS DUOMENŲ ARCHYVO VARTOJIMUI

Mokymo kurso medžiaga

KOMPIUTERINIS PASIRENGIMAS DUOMENŲ ARCHYVO VARTOJIMUI

Autorius Algimantas VENČKAUSKAS

Ankstesnis dokumentas Turinys  Literatūros sąrašas Sekantis dokumentas

2. TEKSTŲ TVARKYMAS. SKAIČIUOKLĖS IR JŲ NAUDOJIMAS TEKSTINIUOSE DOKUMENTUOSE. PATEIKČIŲ RENGIMAS

    Microsoft Word naudojimas kolektyviniam darbui su dokumentais

Microsoft Word programoje grupinį darbą su dokumentais galima organizuoti panaudojant pagrindinius dokumentus.

Pagrindinis dokumentas – tai atskirų failų (arba padokumenčių) rinkinio laikykla. Pagrindinį dokumentą galite naudoti kelių dalių dokumentui, pvz., kelių skyrių knygai, nustatyti ir valdyti. Pagrindinį dokumentą naudokite, kai reikia sutvarkyti ir prižiūrite ilgą dokumentą. Jį galite padalinti jį į mažesnius, lengviau valdomus padokumenčius. Jei priklausote darbo grupei, pagrindinį dokumentą įrašykite į tinklą, kad jį, suskirstytą į atskirus padokumenčius, būtų galima bendrai naudotis dokumento nuosavybės teise.

Pagrindiniame dokumente yra saitai (saitas naudojamas vienoje programoje sukurtai informacijos kopijai įterpti į programos Microsoft Word dokumentą, išlaikant ryšį tarp šių dviejų failų. Pasikeitus informacijai šaltinio faile, pakeitimai atsispindi paskirties dokumente.) su susijusių padokumenčių rinkiniu.

Norint sukurti pagrindinį dokumentą, reikia pradėti nuo struktūros, kurioje reikia nurodyti padokumenčių antraštes. Esamą dokumentą pridėjus prie pagrindinio dokumento taip pat turėsite padokumentį.

Pagrindinis dokumentas leidžia kurti turinį, rodyklę, kryžmines nuorodas ir kolontitulus, skirtus visiems padokumenčiams.

Pagrindiniame dokumente galite dirbti naudodami struktūros rodinį (struktūros rodinys – tai rodinys, rodantis įtrauktas dokumento antraštes, kad būtų matomas jų lygis dokumento struktūroje. Struktūros rodinį taip pat galite naudoti dirbdami su pagrindiniais dokumentais.). Pavyzdžiui, galite:

  • Išplėsti arba sutraukti padokumenčius arba keisti rodinius, tokiu būdu rodant arba slepiant detales.
  • Greitai keisti dokumento struktūrą pridėdami, šalindami, sujungdami, suskaidydami, pervardydami ir pertvarkydami padokumenčius.

Jei norite tvarkyti padokumenčio turinį, atsidarykite jį iš pagrindinio dokumento. Kai padokumenčiai yra sutraukti pagrindiniame dokumente, kiekvienas padokumentis rodomas kaip hipersaitas. Tokį hipersaitą spustelėjus, programa Microsoft Word padokumentį parodo atskirame dokumento lange.

Šablonas, kurį naudojate pagrindiniam dokumentui, valdo stilius, naudojamus peržiūrint ir spausdinant visą dokumentą. Galite naudoti įvairius šablonus arba naudoti šablone skirtingus parametrus - pagrindiniam dokumentui ir atskiriems padokumenčiams.

Bendrai naudojamų pagrindinių dokumentų apsauga nuo įsibrovimo. Jei kažkas šiuo metu dirba su padokumenčiu, jums ir kitiems dokumentas yra „užblokuotas“. Tai reiškia, kad galite peržiūrėti padokumentį, bet negalite jo modifikuoti tol, kol kitas asmuo jo neuždarys.

Jei norite neleisti neteisėtiems vartotojams peržiūrėti ar keisti pagrindinio dokumento ar padokumenčio, galite atidaryti dokumentą ir priskirti slaptažodį, taip apsaugotumėte jį nuo įsibrovimo. Taip pat galite nustatyti failą atidaryti kaip tik skaitomą (read-only). Atminkite, jei bendrai naudojamam failui nustatote pasirinktį „tik skaityti“, tas padokumentis kitiems vartotojams bus „užblokuotas".

 

NAUJIEMS VARTOTOJAMS
NAUJIENOS
Naujienlaiškis

Nr.1  2009 07-11
Nr.2  2009 12-2010 02
Nr.3  2010 03-05
Nr.4  2010 06-08
Nr.5  2010 09-11
Nr.6  2010 12-2011 02
Nr.7 2011 03-05
Nr.8 2011 06-08
 
© KTU Politikos ir viešojo administravimo institutas
Atnaujinta 2020-02-17