EES
Pagrindinis Europos rinkimų studijų (The European Election Studies), arba kitaip EES, tikslas – rinkėjų dalyvavimo ir balsavimo Europos Parlamento rinkimuose analizė. EES rėmuose taip pat yra tiriama ES politinės bendruomenės bei Europos viešosios erdvės raida; analizuojama, kaip piliečiai suvokia ir vertina ES politinį režimą ir vykdomą politiką bei kokius prioritetus jų atžvilgiu turi.
1979 m. EES inicijavo tarptautinė rinkimus bei europietiškumą tiriančių mokslininkų, tokių kaip Jay G. Blumler iš Lydso universiteto, Karlheinz Reif ir Hermann Schmitt iš Manheimo universiteto bei Jean-Jacques Rabier iš Europos Komisijos, grupė. Nuo 1979 iki 2004 m. buvo parengti 6 tyrimai, 5 iš kurių buvo įgyvendinti. 2004 m. galima laikyti naujos EES eros pradžia, nes tais metais 24-se iš 25-ių ES valstybių narių tyrimus finansavo ir vykdė nacionaliniai studijų direktoriai (Lietuvoje – prof. Algis Krupavičius). Anksčiau už EES vykdymą būdavo atsakinga tarptautinė tyrėjų grupė. Kai kurias projekto veiklas 2004 m. rėmė CONNEX – kompetencijos tinklas, finansuojamas pagal ES 6-ąją bendrąją programą. Pagal ES 7-ąją bendrąją programą finansuotas projektas „Rinkimų demokratijos ES tyrimų infrastruktūros kūrimas“ („Providing an Infrastructure for Research on Electoral Democracy in the European Union“), arba kitaip – PIREDEU, 2009 m. atvėrė galimybę į EES rengimą ir vykdymą įtrauktį dar daugiau tyrėjų iš visų ES šalių.
Europos rinkimų studijos – tai daug daugiau nei reprezentatyvios porinkiminės rinkėjų apklausos. EES apima ir tokius elementus kaip rinkiminių programų turinio analizė (projektas "Euromanifestos"), elito (kandidatų ir Europos parlamento narių) apklausos bei žiniasklaidos naujienų turinio ir kontekstinių įvykių analizė. Lietuvoje EES vykdomos nuo 2004 m.